Na persze nem mi, hanem az őseink, mint ez nemrégiben kiderült, amikor is az oxfordi egyetem kutatói Homo sapiensek (azaz modern emberek) maradványaira bukkantak Olaszországban.

A megtalált állkapocscsontot és fogakat először neandervölgyiek maradványainak gondolták, de vizsgálatok során bebizonyosodott, hogy Homo sapiens maradványok.

A csontok korát a Bécsi Egyetem professzorai radiokarbonos vizsgálattal határozták meg, amely szerint azok 43-45 ezer évesek, ezzel a ma ismert legrégebbi ilyen leletek Európában.

A maradványok kora bizonyságot tesz arról, hogy a modern ember az eddig hittnél sokkal korábban érkezett a kontinensre, valamint fejlettebb őseink néhány ezer évig a neandervölgyiekkel együtt éltek a földrészen.

Ez ellentmond annak, amit korábban feltételeztek, miszerint a neandervölgyi ember a Homo sapiens megjelenéséven eltűnt, kihalt, vagy esetlegesen beolvadt a fajba. 

Ami tény, hogy az afrikaiakat kivéve mindannyiunkban megtalálhatók a neandervölgyi gének, tehát a két faj valóban érdemben keveredhetett. Ez egy 2010-es kutatásból derült ki, amelyben az X kromoszómánkban egy, a többitől gyökeresen különböző részletet találtak a kutatók. Az eurázsiai emberek génállományának például 1-4%-át neandervölgyi gének teszik ki.

A bejegyzés trackback címe:

https://eletkepek-a-vilagbol.blog.hu/api/trackback/id/tr673362947

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása