2012.06.07. 23:27
Vizsgaidőszak nehézségei
Valószínűleg már mind átéltünk vizsgaidőszakot, érettségi időszakot, vagy csak egyéb szellemileg kimerítő szakaszt életünk során.
Ha már átéltük, tudjuk a "tüneteket" : ingerlékenység, szeretethiány, magányosság érzése. Ha az örökös fáradtságot, kialvatlanságot, nyúzottságot nem számítjuk ide.
Ezek a tünetek részben fizikai, részben lelki okokból erednek. Az ingerlékenység leginkább a kialvatlanság miatt jelentkezik, hiszen tudományos tény, hogy bizonyos mennyiségű alvásra szüksége van a szervezetünknek, amit ha nem kap meg, különböző módokon próbál jelezni nekünk...például az ingerlékenységgel.
A szeretethiány és a magányosság érzése abból fakadhat, hogy szerencsétlennek, elhagyatottnak érezzük magunkat, főleg olyankor, ha esetleg egy-egy vizsga nemsikerül, vagy nem úgy, ahogy mi szeretnénk, vagy ahogy számítunk rá. Ilyenkor úgy érezzük, hogy rosszabbak/butábbak/szerencsétlenebbek vagyunk társainknál, pedig ez az eseteknek csak igen kis százalékában van így. Persze egy-egy vizsgához szükség van némi szerencsére is, de sok múlik a tudáson kívül a kiálláson, a magabiztosságon, mondanivalónk tálalásán is.
Ezen "tünetek" hatására megsérthetjük, elmarhatjuk magunk mellől szeretteinket, barátainkat, amivel ezek az érzések csak még erősebbé válhat. Ráadásul a "nemtanultameleget" bűntudat mellé társul a "mindenkitcsakmesértek" bűntudat is.
Hogy ne csináljunk baromságot, igyekezzünk magunkat a lehetőségekhez mérten kialudni, igyunk nyugtató teát, esetleg szedjünk valamiféle természetes, gyógynövényekből készült nyugtatót, és igyekezzünk picit az indulatainkat visszafogni. Ha a környezetünkben élőket előre felkészítjük a hangulatingadozásainkra, akkor valószínűleg ők is toleránsabbak lesznek, így könnyebben elkerülhetőek a súrlódások.
Mindenkinek túlélhető vizsgaidőszakot kívánok!!!
Szólj hozzá!
Címkék: vizsgaidőszak
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.